Kríza COVID-19 v Indii

S rapídne pribúdajúcimi počtami obetí koronavírusu v Indii nevyhnutne potrebujeme vašu podporu, aby sme poskytli život zachraňujúci kyslík a rýchle testovanie.

UNICEF súťaží s časom o záchranu životov v smrtiacej druhej vlne infekcií COVID-19 v Indii. Dochádzajú nemocničné postele, základné lekárske potreby a kyslík. Nemôžeme si dovoliť čakať. Ak môžete, darujte prosím ešte DNES.

Druhá vlna pandémie koronavírusu je takmer 4-násobná oproti prvej vlne. Denne pribúda viac ako 362 000 prípadov a vírus sa šíri oveľa rýchlejšie. Nemocnice a zdravotné strediská v Indii sa ťažko vyrovnávajú s veľkým počtom nových prípadov. Míňajú sa nemocničné postele, zásoby liekov a kyslíka.

Táto druhá vlna je obzvlášť zničujúca, pretože viac je chorých viac mladých ľudí a detí. Nedávno zverejnená správa UNICEF varuje, že India utrpí najvyšší počet úmrtí medzi deťmi do 5 rokov kvôli prerušeniu základných služieb verejného zdravotníctva.

Súčasná kritická situácia sa však môže ešte zhoršiť, ak nebude zaistená okamžitá pomoc. Pomôžte prosím UNICEFu pokračovať v záchrane životov.

Váš dar zabezpečí:

 • Lepší prístup pacientov k životne nevyhnutnému kyslíku obstaraním a inštaláciou kyslíkových koncentrátorov v nemocniciach
 • Rýchle a spoľahlivé testovanie v najviac zasiahnutých okresoch
 • Pomoc zdravotníkom a ďalším kľúčovým pracovníkom, aby zvládli túto krízu a zabránili ďalšiemu prerušeniu programov na pomoc deťom
 • Podporu distribúcie vakcín proti COVID-19 prostredníctvom iniciatívy COVAX
 • Jednorázovo
  Mesačne
  10€
  20€
  30€
  50€
  10€
  15€
  20€
  30€

  Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

  Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.